Ediția a XXII-a la Kendo a Cupei României a avut loc acum cîteva zile (21-22 martie 2015) la Tîrgu Mureș, iar rezultatele sînt următoare:

Categoria individual copii mici, sub 8 ani: 7 participanți din 3 cluburi au luptat fiecare cu fiecare. Nu s-a stabilit clasament, toți au fost premiați cu diplomă de participare.

Categoria individual copii mari, 8-11 ani: 7 participanți din 4 cluburi au luptat fiecare cu fiecare. Nu s-a stabilit clasament, toți au fost premiați cu diplomă de participare.

Categoria individual juniori mici (12-14 ani, 5 participanți din 4 cluburi):

locul 1: Tomuţ Alex-Cristian (CS Kashi, Tîrgu Mureş) locul 2: Dobrovicescu Tudor (CS Ichimon, Bucureşti) locul 3: Surugiu Tudor (Kendo Club Sankon, Braşov) mențiune (diplomă de „Fighting spirit”): Jakab Anikó (CRK/CS Bushi Shindo, Tîrgu Mureș)

Categoria individual juniori mari (15-17 ani, 6 competitori din 4 cluburi):

locul 1: Cristea Andrei (CS Taiken, Cluj-Napoca) locul 2: Darkó Béla (CRK/CS Bushi Shindo, Tîrgu Mureș) locul 3: Opria Ionuț (Kendo Club Sankon, Braşov) şi Cotîrlan Eduard (CS Kashi, Târgu Mureş) mențiune (diplomă de „Fighting spirit”): Opria Ionuț (Kendo Club Sankon, Braşov)

Categoria senior individual feminin – 20 competitoare din 7 cluburi:

locul 1: Creangă Alice (Kendo Club Sankon, Braşov) locul 2: Gușu Rodiana (CS Kashi, Târgu Mureş) locul 3: Vrânceanu Laura (Kendo Club Sankon, Braşov) şi Burinaru Andreea (CS Kyobukan, Braşov) mențiune (diplomă de „Fighting spirit”): Caliniuc Ionela (CS Taiken, Cluj)

Categoria senior individual masculin – 51 competitori din 12 cluburi:

locul 1: Stupu Alexandru (CS Ichimon, Bucureşti) locul 2: Colțea Andrei (CS Sakura, București) locul 3: Vrânceanu Radu (Kendo Club Sankon, Braşov) şi Alexa Aliodor (CS Taiken, Cluj) menţiune (diplomă de „Fighting Spirit”): Drăgan Dragoș (Kendo Club Sankon, Braşov) şi Szakács Norbert (Bushi Tokukai, Miercurea Ciuc)

Categoria senior individual 40+ ani – 13 competitori din 7 cluburi:

locul 1: Raicea Victor (CS Kashi, Tîrgu Mureș) locul 2: Cristea Călin (CS Taiken, Cluj) locul 3: Pindelea Grigore (CAM Museido, Vatra Dornei) şi Oncea Vitalie (Moldova)

Categoria echipe feminin – 5 echipe, 18 competitoare din 6 cluburi (o echipă mixtă):

locul 1: CS Kyobukan, Brașov (membrii echipei: Grapă Daniela, Burinaru Alexandra, Burinaru Andreea) locul 2: Kendo Club Sankon, Braşov (membrii echipei: Vrânceanu Laura, Creangă Alice, Gușu Rebeca) locul 3: CS Kashi, Tîrgu Mureș (membrii echipei: Gușu Rodiana, Canceu Adriana, Cioată Elena) locul 3: Mix (membrii echipei: Caliniuc Ionela – CS Taiken, Recheșan Codruța și Tütsek Kinga – CRK/Bushi Shindo) menţiune (diplomă de „Fighting Spirit”): Burinaru Andreea (CS Kyobukan, Brașov)

Categoria senior echipe – 13 echipe cu total 62 competitori din 11 cluburi:

locul 1: CS Kashi, Tîrgu Mureș (membrii echipei: Raicea Victor, Seres Lehel, Józsa Levente, Gușu Rodiana, Raicea Andrei) locul 2: Kendo Club Sankon, Braşov (membrii echipei: Vrânceanu Radu, Vrânceanu Laura, Drăgan Dragoș, Creangă Alice, Bodó Dávid) locul 3: Moldova 1 (membrii echipei: Oncea Vitalie, Kim Alexei, Dudca Ion, Ulinici Andrian, Nastasiu Anatol) locul 3: CS Taiken, Cluj (membrii echipei: Mocian Adrian, Alexa Aliodor, Cristea Călin, Prodaniuc Florin, Caliniuc Ionela) mențiune (diplomă de „Fighting spirit”): Canceu Adriana (CS Kashi, Tîrgu Mureș)

User Rating: / 1
PoorBest  
Rezultatele Cupei României la Kendo, editia XXII - Clubul Sportiv Ronin-Do Oradea, kendo România - Noutăți: 5.0 out of 5 based on 1 reviews.

Contact & antrenamente

Numărul de telefon de contact este 0743-539203, va răspunde Dan-Marius Sabău cu informații suplimentare.

Antrenamente de kendo se țin la școala Lorantffy Zsuzsanna, strada Andrei Șaguna numărul 1, Oradea, în fiecare marți și joi între orele 19 - 21.